سرخط خبرها
خانه / جاذبه های گردشگری ایران / اردبیل / مشکین شهر / امامزاده میراشرف در اردبیل

امامزاده میراشرف در اردبیل

امامزاده میراشرف در اردبیل
امامزاده میراشرف در اردبیل

امامزاده میراشرف که در خارج از محدوده بافت تاریخی اردبیل و در اراضی زراعی قرار گرفته بود، در حال حاضر با گسترش شهر به داخل بافت شهری وارد شده و محله مجاور آن به محله میراشرف معروف می باشد. در جوار مقبره تپه تاریخی میراشرف قرار گرفته است.

زیارتگاه میراشرف که درخارج از محدوده بافت تاریخی اردبیل و در اراضی زراعی قرار گرفته بود، در حال حاضر با گسترش شهر به داخل بافت شهری وارد شده و محله مجاور آن به محله میراشرف معروف می باشد. در جوار مقبره تپه تاریخی میراشرف قرار گرفته است. متأسفانه در مطالعات و بررسی های میدانی هیچ اطلاعاتی در مورد میراشرف وشجره اجدادی وی بدست نیامد. ورودی مقبره میراشرف از سمت قبله بوده و داخل آن بصورت هشت و نیم هشت اجرا شده است. پلان هشت ضلعی توسط ۴ تویزه آجری و کاربندی یزدی به زمینه هشت ضلعی و سپس با سنبوسه سازی به دایره تبدیل می شود. بالای سنبوسه، کتیبه آجری با طرح خفته راسته اجرا شده که گنبد عرقچین روی آن قرار گرفته است. این بنا درشرق دارای نورگیر و در دو ضلع دارای طاقچه می باشد. نوع قوس به کار رفته پنج او هفت تند بوده و در پاکار قوسها کلاف بندی چوبی که برای دفع نیروهای کششی کار گذاشته شده مشهود می باشد.

تاریخچه

امامزاده میراشرف یکی از مناطق تاریخی در شهر اردبیل قرار گرفته است.

بهترین زمان

بهترین زمان سفر به امامزاده میراشرف فصل بهار ، تابستان و پاییز میباشد.

کجاست

اردبیل ، جنب تپه تاریخی میراشرف

چطور برویم

با خودروی شخصی: از تهران و با خودروی شخصی بعد از حدود ۵۳۶ کیلومتر رانندگی و عبور از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، و در راه رسیدن به اردبیل خواهید رسید و از آنجا می‌توانید بهشهر نمین و روستای سوها و سپس به امامزاده میراشرف اردبیل برسید.

حمل‌ و نقل عمومی: هر روز و به‌ صورت مرتب اتوبوس‌هایی از پایانه‌های تهران به سمت خلخال حرکت می‌کنند. همچنین نزدیک‌ترین فرودگاه شهر اردبیل است که از طریق پروازهای تهران اردبیل در دسترس شماست. از اردبیل برای رفتن به امامزاده میراشرف اردبیل باید یک ماشین کرایه کنید.

موقعیت جی پی اس : در حال بروزرسانی

دسترسی به وسایل نقلیه : نامشخص

 

تردد معلولین با ویلچر : نامشخص

 

پارکینگ : دارد

 

بوفه : نامشخص

 

دستشویی : نامشخص

 

رستوران : نامشخص

 

اقامتگاه : نامشخص

 

پوشش شبکه : نامشخص

 

مدت زمان بازدید : ۳۵ دقیقه

 

شما هم میتوانید عکس و فیلم های خود را برای ایمیل ما که در زیر آمده ارسال کنید تا با نام شما بر روی سایت قرار بگیرد.

[email protected]

درباره ی مهدی لعلی

همچنین ببینید

آغچه قلعه اردبیل

این قلعه که از سنگ ، خشت ، ملات گچ و آهک ساخته شده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *