سرخط خبرها

پل پردیس خلخال

درباره پل پردیس خلخال

پل پردیسان ارتباط سرشاخه های راه کاروانی اردبیل – زنجان را فراهم می کند. در سال انهدام پل دختر قافلانکوه توسط گروه فرقه دموکرات آذربایجان دهانه وسطی پل منهدم شده است.

پل پردیس خلخال
پل پردیس خلخال

شهرستان خلخال از طرف شمال به شهرستان کوثر از طرف شرق به‌استان گیلان از طرف جنوب به شهرستان طارم در استان زنجان و از طرف مغرب به شهرستان میانه حدود می‌شود واز طریق فیروزآباد ۱۰۵ کیلومتر با میانه فاصله دارد. شهرستان خلخال در ۴۸ درجه و۳۲ دقیقه طول جغرافیایی و۳۷ دقیقه و۳۷ درجه عرض جغرافیایی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته‌است.

تاریخچه

منطقه گردشگری پل پردیس خلخال یکی از زیباترین مناطق گردشگری بکر در شهر روستاهای شهر خلخال میباشد که در جنوب استان اردبیل قرار گرفته است.

بهترین زمان

بهرین زمان برای رفتن به رودخانه هرود آباد خلخال فصل بهار میباشد.

کجاست

آدرس: شهرستان خلخال – بخش فیروزآباد – روستای پردیسان – افشار پائینی

چطور برویم

با خودروی شخصی: از تهران و با خودروی شخصی بعد از حدود ۵۳۶ کیلومتر رانندگی و عبور از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، و در راه رسیدن به اردبیل به شهرستان خلخال خواهید رسید و از آنجا می‌توانید در مسیر جاده‌ی فینارود به فینارود خلخال برسید.

حمل‌ و نقل عمومی: هر روز و به‌صورت مرتب اتوبوس‌هایی از پایانه‌های تهران به سمت خلخال حرکت می‌کنند. همچنین نزدیک‌ترین فرودگاه به خلخال فرودگاه شهر اردبیل است که از طریق پروازهای تهران اردبیل در دسترس شماست. از اردبیل برای رفتن به خلخال باید یک ماشین کرایه کنید.

درباره ی مهدی لعلی

همچنین ببینید

امامزاده سید دانیال ( ع )

بقعه متبرکه امامزاده سید دانیال (ع) در روستاى خانقاه سادات و در بالاى تپه کم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *